TEDAVİLER TEDAVİLER

KILCAL VARİS TEDAVİSİ

Radyo frekans yöntemiyle varis tedavisi

Radyo dalgalarıyla tedavi tıbbın bir çok alanında kullanılmaktadır ve her gün yeni bir branşın hizmetine girmektedir. Kullanılan radyo dalgaları kanser tedavisinde radyasyon enerjisinden çok farklı bir enerji türüdür. Üretilen enerji 4 mega hertz dalga boyunda bir enerji türüdür ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Radyo frekans adıyla anılan bu cihazla ince ve orta kalınlıkta kılcal damar tedavisinde kullanılır. Deri üzerinden direk damara dokunularak uygulanır, cihazın ucu damara değdiği an varis yok olur. Çok pratiktir ve etkindir. Uygulama genellikle tek seansta tamamlanır ancak çok yaygın vakalarda seans gerekebilir.

İnce (Kılcal) ve orta (retiküler) varislerin tümünün tedavisinde kullanılır. Damar cilt üzerinden uygulanan radyo frekansları yardımıyla ısıtılarak yok edilir. Etkisi uygulama anında görülür. Dokunulduğu anda damar kaybolur, bir varis için tek seans genellikle yeterli olmaktadır, seyrek olarak 2.seans gerekebilir.

Radyofrekans Tedavisi

Radyofrekans yönteminde ise varisli damara  radyo dalgası veriliyor ve yine bir nevi yakma işlemi uygulanıyor.

RF tedavisinin üstünlükleri

- Uygulama çok pratiktir.

- Herhangi bir kalıcı yan etki oluşturmaz

- Ameliyat edilemeyecek kadar ince damarlara çözüm getirir. Köpük yada skleroterapi yapılmayan ince damarlar bu yöntemle rahatlıkla yok edilebilir.

- Tüm kılcal (yüz, burun bacaktaki) varisler tedavi edilebilir.

- Uygulanan damar tek seansta yok olmaktadır. Etkisi uygulama anında görülür.

- Acı çok az olduğu için uyuşturucuya ihtiyaç duyulmaz.

- Ameliyat veya lazerden daha az ağrılıdır.

- Hasta sosyal yaşamını sürdürürken tedavisini yaptırabilir.

- Uygulama sonrası bandaj veya varis çorabı gerekmez.

Ciltten Lazer Uygulanması

Enerji taşıyan ışığın damara uygulanmasıyla yapılan bir tedavidir. Kılcal varis tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Çeşitli yöntemlerle soğutulan cilt üzerinden uygulanan yoğun ışığın daha koyu renkli olan varis tarafından tutularak ısınıp yok olması prensibine dayanır.

1-3 mm genişliğindeki varislerin, cildin dışından lazer ışığı uygulayarak yakılması yöntemidir. Ağrısızdır, 15–20 dakikalık bir uygulama sonrası hasta işine ve gündelik aktivitelerine dönebilir. Varislerin yoğunluğuna bağlı olarak birden fazla tedavi uygulamak gerekebilir.

Bu tedavilerden size hangisinin uygulanacağı, doktorunuzun koşullarınızı ve hastalığınızı değerlendirerek vereceği karara bağlıdır. Bazen bu tekniklerin birkaçının bir arada uygulanması gerekebilir. Unutmayın ki önemli olan ve tedavinin başarısını etkileyen en iyi yöntemin değil, size en uygun yöntemin seçilmesidir. Bunun için doktorunuzun önerilerini takip etmeli ve size sunacağı tedavi seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZE ULAŞIN
WHATSAPP
İLETİŞİM
FACEBOOK
MESSENGER
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
15:37